Komitet Okręgowy
Olimpiady Geograficznej
Uniwersytet Łódzki
Wydział Nauk Geograficznych

ul. Narutowicza 88
90-139 Łódź
Tel.: (+48) 501374936
e-mail: elbusz@wp.pl
lodz@olimpiada
geograficzna.edu.pl

 

9 lutego 2015

W dniach 7-8.II.2015 odbyły się zawody okręgowe XLI Olimpiady Geograficznej.

Gospodarzem zawodów było I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, któremu serdecznie dziękujemy za znakomite przygotowanie zawodów i wspaniałą atmosferę!!!

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów pisemnych uczniów, którzy nie zakwalifikowali się do zawodów ustnych oraz listę uczniów startujących w zawodach ustnych w kolejności proponowanej Komitetowi Głównemu Olimpiady Geograficznej do dalszej kwalifikacji.

 

Wyniki II etapu XLI Olimpiady Geograficznej

Wyniki zawodów pisemnych uczniów, którzy nie zakwalifikowali się do zawodów ustnych w formacie
Adobe Acrobat (.pdf) dostępne są 
tutaj

Lista uczniów startujących w zawodach ustnych w kolejności uzyskanych wyników (najlepsi na początu)
w formacie Adobe Acrobat (.pdf) dostępna jest
tutaj

Wyniki ostateczne połączone z informacją o kwalifikacji
do zawodów centralnych (które odbędą się 23-26 kwietnia 2015 r. w Krośnie)
zostaną ogłoszone po zebraniu Komitetu Głównego OG w Warszawie
w dniu 7 marca 2015 r.


4 lutego 2015

HARMONOGRAM

zawodów kręgowych XLI Olimpiady Geograficznej 

I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu 7-8 lutego 2015 r.

Piątek - 6 lutego 2015 r.
ok. godz. 18:30 - Goooorące przywitanie uczniów, nauczycieli i Komtetu Okręgowego w Bursie Szkolnej
          w Sandomierzu przy ulicy Wojska Polskiego 22

Sobota - 7 lutego 2015 r.
  8:00- 9:30
śniadanie w Bursie Szkolnej;
  9:30-11:00
przejazd lub przejście do Collegium Gostomianum na ul. Długosza 7 gdzie czeka "coś na ząb"
          w Refektarzu Szkolnym;
11:30
-11:55 – uroczyste otwarcie zawodów XLI Olimpiady Geograficznej;
12:00
-12:45 – podejście pisemne I;
12:45
-13:00 – przerwa regeneracyjna;
13:00
-13:45 – podejście pisemne II;
13:45
-14:00 – przerwa na złapanie oddechu naukową atmosferą murów CG;
14:00
-14:45 – podejście pisemne III;

Uwaga: Podejścia pisemne (na szczęście) tylko dla uczniów uczestniczących w zawodach.
Nauczyciele w tym czasie pracują na warsztatach w sali 57 (I piętro) i degustują cuda garmażeryjne
w pokoju nauczycielskim

14:45
-15:45 – obiad w refektarzu szkolnym serwuje Firma KASIA;
15:45
-17:45 – spacer z przewodnikiem po Sandomierzu – śladami Ojca Mateusza i w poszukiwaniu
          Ziarna Prawdy;

17:45
-18:00 – powrót do bursy szkolnej przy ul. Wojska Polskiego 22;
19:00
-19:30 – kolacja w bursie szkolnej;
20:00
-20:30 w stołówce bursy szkolnej:

uroczyste podsumowanie zawodów I stopnia XLI OG,
ogłoszenie wyników eliminacji pisemnych i listy uczniów
zakwalifikowanych do zawodów ustnych;

20:30 – wieczorne rozmowy Komitetu Okręgowego i Nauczycieli Opiekunów;

Uwaga: Spotkanie o 20.30 dotyczy wyłącznie nauczycieli. Uczniowie w tym czasie grzecznie odpoczywają
          lub szlifują formę do części ustnej.

Niedziela - 8 lutego 2015 r.
  7:15- 7:45
śniadanie w Bursie Szkolnej;
  7:45
- 8:00 – przejazd do Collegium Gostomianum;
  8:30
- 9:30 – zawody ustne – seria A - pracownia geograficzna CG;
10:00
-12:00 – zawody ustne – seria B - pracownia geograficzna CG;
12:00
-13:00 – obiad w refektarzu szkolnym serwuje Firma KASIA;
13:00
-13:15 – zakończenie zawodów okręgowych XLI OG. 


30 stycznia 2015

ORGANIZACJA PRZEJAZDU AUTOKARAMI

UWAGA: Organizatorzy nie zapewniają kolacji 6 lutego

Autokar nr 1: Łódź – Sandomierz
Odjazd: 6 lutego o godz. 13.00 z parkingu przy stacji benzynowej obok Tesco, róg ulic Narutowicza i Kopcińskiego
Osoba odpowiedzialna: mgr Elżbieta Buszkiewicz, tel . 501 374 936

L.p. Nazwisko i imię Szkoła
1 Badełek Mateusz LO Koluszki
2 Garnys Agata  
3 Kamiński Jacek  
4 Pawlicki Szymon  
5 Grzegory Weronika I LO Łowicz
6 Kowalski Piotr  
7 Płoch Maria  
8 Pryk Katarzyna  
9 Rudnicka Joanna  
10 Styszko Karolina  
11 Zabost Marta  
12 Graczyk Natalia  
13 Amato Sara XII LO Łódź
14 Bodura Michał  
15 Florczak Mateusz  
16 Łachut Paweł  
17 Murowańska Joanna  
18 Róg Kinga  
19 Słojewski Mateusz  
20 Wochna Aleksandra  
21 Żurek Przemysław  
22 Dudziński Tomasz XXIV LO Łódź
23 Stępniak Rafał  
24 Gogolewski Dariusz I LO Sieradz
25 Janas Adrianna  
26 Pyrzyńska Agata  
27 Sobanek Bartłomiej  
28 Byczyński Michał I LO Łask
29 Piechal Joanna II LO Zd.Wola
30 Bloch Rafał I LO Zgierz
31 Gręda Łukasz I LO Łódź
32 Walczak Mateusz  
33 Michałowska Eliza III LO Łódź
34 Michnowska Katarzyna Salezjańskie LO
35 Buszkiewicz Elżbieta KO
36 Adamczewska Maria KO
37 Tomaszewski Edmund KO
38 Bartnik Adam KO
39 Papińska Elżbieta KO
40 Czubla Piotr KO
41 Walisch Marek KO
42 Wachecka-Kotkowska Lucyna KO
43 Kop Jadwiga KO
44 Bloch (mama) Zgierz
45 Michałowska (mama) Łódź
46 Lewiak Paweł Koluszki
47 Piorun Agnieszka Łowicz
48 Poławski Jacek Łódź
49 Lenartowicz Barbara Łódź
50 Chrabelski Marcin Łódź
51 Kuchareczko Danuta Sieradz
52 Trybuchowska Małgorzata Łask
53 Pluta-Maćkowska Brygida Zduńska Wola


Autokar nr 2: Tomaszów Maz. – Opoczno – Sandomierz
Odjazd z Tomaszowa: 6 lutego o godz. 14.00, ze stacji benzynowej PETROCHEMIA PŁOCK – „niebieskiej” w Tomaszowie Mazowieckim, przy ul. Mireckiego, przed mostem na Pilicy; na trasie do Opoczna
Odjazd z Opoczna: 6 lutego o godz. 14.30, z przystanku autobusowego w Opocznie przy ul. Perzyńskiego (obok Gimnazjum nr 2)
Osoba odpowiedzialna: mgr Halina Szczucińska, tel. 601 369 379

L.p. Nazwisko i imię Szkoła
1 Jurek Wiktoria LO Opoczno
2 Kwiatkowski Sławomir  
3 Stępień Marcin  
4 Walaszczyk Anna  
5 Wróblewska Milena  
6 Zielińska Paulina  
7 Gołąb Agata SLO Opoczno
8 Juźwik Izabela  
9 Gencel Klaudia I LO Tomaszów
10 Goska Agata  
11 Piwowarska Natalia  
12 Rosiak Klaudia  
13 Fitz Michał II LO Tomaszów
14 Kocik Krzysztof  
15 Paczutkowski Kacper  
16 Zysiak Dawid  
17 Papis Marzena Opoczno
18 Męcina Ewa Tomaszów
19 Śmigiel Ilona Tomaszów
20 Szczucińska Halina KO


27 stycznia 2015

UWAGA!

Przypominamy o konieczności przygotowania prezentacji do części ustnej II etapu.
1. Prezentacje muszą być wykonane w programie PowerPoint (.ppt)
2. Dla bezpieczeństwa proszę przywieźć prezentację na 2 nośnikach (pendrive lub płyta - wszystkie będą zwrócone)
3. Osoby zakwalifikowane do części ustnej MUSZĄ dostarczyć organizatorom prezentację w formie elektronicznej i wydruku BEZPOŚREDNIO PO OGŁOSZENIU WYNIKÓW w dn. 7 lutego (niekoniecznie osobiście). Prezentacje zostaną wgrane i sprawdzone pod względem technicznym na komputerze organizatora. W INNYM PRZYPADKU ORGANIZATOR NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BRAK MOŻLIWOŚCI WYŚWIETLENIA PREZENTACJI podczas zawodów ustnych.
4. Organizator NIE MA MOŻLIWOŚCI wydrukowania prezentacji ucznia na miejscu.
5. Z wyjątkiem slajdu tytułowego żaden ze slajdów NIE MOŻE ZAWIERAĆ TEKSTU PISANEGO.

Pozostałe informacje dotyczące prezentacji znajdują się pod adresem:
http://www.olimpiadageograficzna.edu.pl/wp-content/uploads/2014/12/prezentacjaXLIOG.pdf


14 grudnia 2014

Zawody II stopnia odbędą się 7-8.II.2015 w Sandomierzu w Collegium Gostomianum, ul. Długosza 7.
Noclegi zarezerwowano w Bursie szkolnej ul. Wojska Polskiego 22
Do 15.I.2015 uczniowie zakwalifikowani do zawodów II stopnia obowiązani są przesłać na adres KOOG w Łodzi ankiety osobowe w formacie A-5 (wzór do pobrania na stronie KGOG)
Zawody rozpoczynają się w sobotę o godz. 11.00. Dla uczestników, dla których dojazd do Sandomierza w sobotę rano jest niemożliwy, zarezerwujemy nocleg z piątku na sobotę. Prosimy o potwierdzenie drogą mailową (lodz@olimpiadageograficzna.edu.pl) chęci skorzystania z tego noclegu.
Organizator będzie się starał zorganizować wspólny wyjazd autokarem z Łodzi do Sandomierza w piątek po południu. Prosimy o informację kto chciałby skorzystać z tej formy transportu. Ważne ze względu na ograniczoną ilość miejsc!

Prosimy o informację o przyjeździe nauczycieli na zawody celem rezerwacji miejsc noclegowych i wyżywiania, ew. miejsca w autokarze. Nauczycieli serdecznie zapraszamy ale przyjeżdżają na własny koszt.
Organizator płaci tylko za pobyt i przejazdy uczniów!


13 grudnia 2014

Wyniki zawodów I stopnia XL Olimpiady Geograficznej
w roku szkolnym 2013/2014

 

Wyniki w formacie pdf dostępne są tutaj.